Powrót na stronę głównąWstępInformacje historyczne o MajdanieZabytki MajdanuOchotnicza Straż Pożarna w Majdanie StarymMAJDAN STARY NA HISTORYCZNYCH FOTOGRAFIACHWPISZ SIĘ DO KSIEGI GOŚCISpecjalne podziękowania dlaNapisz do właściciela strony


STRONA MAJDANU STAREGO I NOWEGO
Zdjęcia ze spotkania Anny Wodzińskiej 
z mieszkańcami Majdanu 
(07 października 2005 r.)


W dniu 6 i 7 października w Majdanie gościła Anna Wodzińska - nauczycielka naszej szkoły w latach 50-tych i jednocześnie siostrzenica Zofii Krawieckiej - wieloletniej nauczycielki i kierowniczki szkoły w Majdanie. Pani Wodzińska jest autorką strony o Zofii Krawieckiej http://republika.pl/zofia_krawiecka/, a że historia byłej kierowniczki szkoły jest nierozerwalnie z Majdanem złączona to możemy też wiele o Majdanie ze strony się dowiedzieć. 
6.10 spotkała się z młodzieżą gimnazjalną w szkole na którym uczniowie z zainteresowaniem słuchali wspomnień o życiu i pracy szkolnej oraz oświatowej w środowisku Zofii Krawieckiej - niestety nie mam z tego spotkania zdjęć, ale mam nadzieję że ktoś mi je dośle, wtedy z ochotą je udostępnię szerszemu gronu. Mam natomiast zdjęcia z dnia następnego, kiedy to było spotkanie z mieszkańcami Majdanu, którzy bądź to pamiętali panią Wodzińską lub/i zechcieli posłuchać kilku słów o Zofii Krawieckiej, której było poświęcone to spotkanie. 
Po odbytym spotkaniu Gość przekazał szkole cenne pamiątki dokumentujące treści, o których była mowa we wspomnieniach.

Adamek Tadeusz przypomina lekcję kaligrafii, którą prowadziła kiedyś 
Z. Krawiecka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na poniższym zdjęciu Jurek Rymarz prezentuje obraz namalowany przez Wiktora Wodzińskiego (też m.in. byłego nauczyciela tej szkoły) w 1927 r.

 


Pomysł i wykonanie Grzegorz Dziura