Powrót na stronę głównąWstępInformacje historyczne o MajdanieZabytki MajdanuOchotnicza Straż Pożarna w Majdanie StarymMAJDAN STARY NA HISTORYCZNYCH FOTOGRAFIACHWPISZ SIĘ DO KSIEGI GOŚCISpecjalne podziękowania dlaNapisz do właściciela strony


STRONA MAJDANU STAREGO I NOWEGO
WSTĘP


Podejście do Małej Ojczyzny, jaką jest dla wielu z nas właśnie Majdan, w pierwszych latach XXI wieku nacechowane jest większym poczuciem wartości. Można by nawet powiedzieć dumy z miejsca, gdzie mieszkamy, mieszkają, wzrastamy i gdzie chodzimy do szkoły.
To odpowiednik niemieckiego Heimat świetnie oddaje poczucie więzi z miejscem naszego urodzenia czy zamieszkania, z jego lokalną historią i tradycjami.
Jakże często szczególnie młodzi ludzie chcą się "wyrwać" ze swojej rodzinnej miejscowości i wyjechać jak najdalej w poszukiwaniu nowego, lepszego życia, żądni przygód i bogactwa, na spotkanie tego co dalekie, lepsze i łatwiejsze. Bardzo łatwo zapomnieć wtedy o tym kim się naprawdę jest, kim się było, kim byli przodkowie.
Na szczęście w ostatnich latach obserwujemy powrót do „korzeni” i co ważne poczucie tożsamości jest rozwijane już w wieku szkolnym – bardzo mnie ucieszył widok dziewczyny w koszulce z napisem „Majdan Stary” (na plecach >Magda<), bo to naprawdę o czymś świadczy...Pomysł i wykonanie Grzegorz Dziura